Katarzyna Szymko-Kawalec

Katarzyna Szymko-Kawalec

Jest absolwentką dyrygentury symfonicznej i operowej Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. AM dr hab Marcina Sompolińskiego oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gorzowie Wielkopolskim w klasie skrzypiec.

Brała udział w kilku kursach dyrygenckich, współpracowała z różnymi zespołami orkiestrowymi w Gorzowie i Poznaniu. Przez dwa lata prowadziła wokalno-instrumentalny zespół Musica Maxima, zajmujący się prezentowaniem dotąd nie wykonywanych utworów pochodzących z polskich archiwów odkrywanych przez Ośrodek Dokumentacji i Promocji Muzyki Polskiej.

Odkąd pojawiła się na świecie jej pierwsza córeczka Emilka, zaczęła interesować się metodą umuzykalniania małych dzieci i niemowląt profesora Edwina Eliasa Gordona.

Od tego czasu systematycznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Zrealizowała kurs gordonowski „Improwizuję czyli audiuję” we Wrocławiu dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka od 0 do lat 6 organizowany przez Polskie Towarzystwo Edwina Eliasa Gordona (PTEEG). Jest jednym z nielicznych specjalistów (jedynym w Świdnicy) nauczania muzyki według nowatorskiej koncepcji uczenia muzyki profesora Gordona, a także członkiem PTEEG i certyfikowanym instruktorem.

W listopadzie 2013 roku uczestniczyła w warsztatach „Wspieranie indywidualnych uzdolnień dziecka drogą do sukcesu w edukacji muzycznej” zorganizowanych przez Autorską Szkołę Muzyki Allegretto we Wrocławiu, co roku uczestniczy też w Międzynarodowych Seminariach Gordonowskich.

Przeszła wszystkie możliwe stopnie muzycznej edukacji formalnej i zdobyła kilkuletnie doświadczenie pracy nauczycielskiej w tradycyjnej szkole muzycznej. Od kilku lat naucza wyłącznie wg założeń teorii uczenia się E.E. Gordona i wciąż szuka nowych, alternatywnych rozwiązań na kształcenie i rozwój muzyczny dzieci.

Jest mamą Emilki i Ady.

Ewa Marchel

Ewa Marchel

Jest absolwentką II LO w Świdnicy i mamą dorosłych już dzieci Karoliny, Filipa i Julii.
Lubi pomagać innym. Pracowała wiele lat w zawodzie asystentki stomatologicznej, wspierając i otaczając opieką szczególnie tych, którym z trudem przychodziło było przekroczyć próg dentysty.

Śpiewa od urodzenia, kocha muzykę i wciąż
doskonali swoje umiejętności głosowe śpiewając w chórach już od przedszkola aż do chwili obecnej.

Śpiewa m. in. w chórze Św. Józefa u oo Paulinów, Dzikim Chórze przy Świdnickim Ośrodku Kultury, oraz w Społecznym Chórze Bachowskim.
Podpisuje się pod mottem „Muzyka łagodzi obyczaje”.

Marta Kwiecień

Marta Kwiecień

Od początku istnienia Muzazy uczęszczała ze swoimi córeczkami na zajęcia. Widząc znakomite efekty i rezultaty tych zajęć sama postanowiła zostać instruktorem gordonowskim. Śpiew towarzyszył jej już od najmłodszych lat – uczestniczyła we wszystkich szkolnych przedstawieniach angażując się w nie wokalnie, działała również w szkolnym wolontariacie.

Obecnie wspiera aktywnie działalność Stowarzyszenia Świdnickich mam „Mamy co kochamy”, a w wolnych chwilach śpiewa w chórze działającym przy Świdnickim Ośrodku Kultury. Podejmuje szkolenia w zakresie MLT (Music Learning Theory) prof. E.E.Gordona dotyczącej umuzykalniania niemowląt i małych dzieci, mi.in. we Wrocławiu i w Świdnicy.

Ukończyła znaną w Świdnicy „Szkołę dla rodziców i wychowawców”. Zawsze skora do nauki podejmuje również wiele szkoleń z zakresu rozwoju osobistego. Z dużą ilością pozytywnej energii prowadzi swoje zajęcia. Ma też w sobie wiele empatii i wrażliwości wobec dzieci, co sprawia, że jest świetnym instruktorem uwielbianym przez najmłodszych.

Mama dwóch córeczek – Hani i Zosi, które robią się coraz starsze 🙂

Anna Szydłowska

Anna Szydłowska

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Nauczyciel nie tylko z wykształcenia lecz głównie z pasji. Kocha muzykę, taniec, śpiew.

Każdą wolną chwilę poświęca na pracę z dziećmi. Jej ścieżka zawodowa wiodła od wieloletniej pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, przez nauczanie tańca hip-hop, pracę w domu dziecka i w przedszkolu. Obecnie jest wychowawcą grupy 3-latków w przedszkolu w Witoszowie Dolnym.

W czasie wolnym realizuje swoje pasje muzyczne śpiewając w świdnickim Dzikim Chórze. Poza tańcem i śpiewem interesuje się również psychologią i medycyną ratunkową. Na codziennie jest osobą pełną pozytywnej energii, cierpliwą, empatyczną, przekazującą entuzjazm i uśmiech wszystkim dookoła.