Katarzyna Szymko-Kawalec
Brała udział w kilku kursach dyrygenckich, współpracowała z różnymi zespołami orkiestrowymi w Gorzowie i Poznaniu. Przez dwa lata prowadziła wokalno-instrumentalny zespół Musica Maxima, zajmujący się prezentowaniem dotąd nie wykonywanych utworów pochodzących z polskich archiwów odkrywanych przez Ośrodek Dokumentacji i Promocji Muzyki Polskiej.
Odkąd pojawiła się na świecie jej pierwsza córeczka Emilka, zaczęła interesować się metodą umuzykalniania małych dzieci i niemowląt profesora Edwina Eliasa Gordona.
Od tego czasu systematycznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Zrealizowała kurs gordonowski „Improwizuję czyli audiuję” we Wrocławiu dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka od 0 do lat 6 organizowany przez Polskie Towarzystwo Edwina Eliasa Gordona (PTEEG). Jest jednym z nielicznych specjalistów (jedynym w Świdnicy) nauczania muzyki według nowatorskiej koncepcji uczenia muzyki profesora Gordona, a także członkiem PTEEG i certyfikowanym instruktorem.
W listopadzie 2013 roku uczestniczyła w warsztatach „Wspieranie indywidualnych uzdolnień dziecka drogą do sukcesu w edukacji muzycznej” zorganizowanych przez Autorską Szkołę Muzyki Allegretto we Wrocławiu, co roku uczestniczy też w Międzynarodowych Seminariach Gordonowskich.
Przeszła wszystkie możliwe stopnie muzycznej edukacji formalnej i zdobyła kilkuletnie doświadczenie pracy nauczycielskiej w tradycyjnej szkole muzycznej. Od kilku lat naucza wyłącznie wg założeń teorii uczenia się E.E. Gordona i wciąż szuka nowych, alternatywnych rozwiązań na kształcenie i rozwój muzyczny dzieci.
Jest mamą Emilki i Ady.
Ewa Marchel
Lubi pomagać innym. Pracowała wiele lat w zawodzie asystentki stomatologicznej, wspierając i otaczając opieką szczególnie tych, którym z trudem przychodziło było przekroczyć próg dentysty.
Śpiewa od urodzenia, kocha muzykę i wciąż
doskonali swoje umiejętności głosowe śpiewając w chórach już od przedszkola aż do chwili obecnej.
Śpiewa m. in. w chórze Św. Józefa u oo Paulinów, Dzikim Chórze przy Świdnickim Ośrodku Kultury, oraz w Społecznym Chórze Bachowskim.
Podpisuje się pod mottem „Muzyka łagodzi obyczaje”.
Marta Kwiecień
Obecnie wspiera aktywnie działalność Stowarzyszenia Świdnickich mam „Mamy co kochamy”, a w wolnych chwilach śpiewa w chórze działającym przy Świdnickim Ośrodku Kultury. Podejmuje szkolenia w zakresie MLT (Music Learning Theory) prof. E.E.Gordona dotyczącej umuzykalniania niemowląt i małych dzieci, mi.in. we Wrocławiu i w Świdnicy.
Ukończyła znaną w Świdnicy „Szkołę dla rodziców i wychowawców”. Zawsze skora do nauki podejmuje również wiele szkoleń z zakresu rozwoju osobistego. Z dużą ilością pozytywnej energii prowadzi swoje zajęcia. Ma też w sobie wiele empatii i wrażliwości wobec dzieci, co sprawia, że jest świetnym instruktorem uwielbianym przez najmłodszych.
Mama dwóch córeczek – Hani i Zosi, które robią się coraz starsze 🙂
Anna Szydłowska
Każdą wolną chwilę poświęca na pracę z dziećmi. Jej ścieżka zawodowa wiodła od wieloletniej pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, przez nauczanie tańca hip-hop, pracę w domu dziecka i w przedszkolu. Obecnie jest wychowawcą grupy 3-latków w przedszkolu w Witoszowie Dolnym.
W czasie wolnym realizuje swoje pasje muzyczne śpiewając w świdnickim Dzikim Chórze. Poza tańcem i śpiewem interesuje się również psychologią i medycyną ratunkową. Na codziennie jest osobą pełną pozytywnej energii, cierpliwą, empatyczną, przekazującą entuzjazm i uśmiech wszystkim dookoła.