Podstawy teorii E.E.Gordona, czyli jak uczyć dzieci muzyki?

Edukacja muzyczna w Polsce to obszar, w którym pozostaje wiele do zrobienia. Ze szczególnym naciskiem należy wziąć pod uwagę wciąż niewystarczającą i zbyt mało fachową edukację niemowląt i małych dzieci.

Nasze dwudniowe warsztaty skierowane są do nauczycieli, wychowawców przedszkoli, rodziców i wszystkich zainteresowanych rozwojem muzycznym niemowląt i małych dzieci. Chcemy szerzyć wiedzę oraz pokazywać działania, które możemy podjąć by zmienić obecną sytuację szczególnie wśród osób, które pracują z małymi dziećmi, ale również wśród rodziców, by mogli odpowiednio wspierać rozwój muzyczny swoich pociech.

Co zyskasz dzięki warsztatom?

  • Zdobędziesz wiedzę dotyczącą etapów przez jakie przechodzą dzieci w pierwszym okresie uczenia się muzyki.
  • Nauczysz się też rozpoznawać poszczególne stadia rozwoju muzycznego.
  • Będziesz wiedzieć w jaki sposób dzieci uczą się muzyki oraz które dzieci posiadają zdolności muzyczne i jak to rozpoznać.
  • Dowiesz się również jak wspierać dzieci w muzycznym rozwoju na różnych etapach edukacji.
  • Poznasz działania, które można wdrożyć w przedszkolu, żłobku oraz w domu.

Ponadto pokażemy również jak pracować z grupą dzieci oraz wyjaśnimy jak przebiegają zajęcia gordonowskie i dlaczego nie używamy na nich instrumentów!

Katarzyna Szymko-Kawalec

Katarzyna Szymko-Kawalec

Jest absolwentką dyrygentury symfonicznej i operowej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Od ośmiu lat systematycznie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności zakresie teorii uczenia się muzyki E.E.Gordona. Jest jednym z nielicznych specjalistów (jedynym w Świdnicy) nauczania muzyki według nowatorskiej koncepcji uczenia muzyki profesora Gordona, a także członkiem PTEEG i certyfikowanym instruktorem I i II stopnia.

Przeszła wszystkie możliwe stopnie muzycznej edukacji formalnej i zdobyła kilkuletnie doświadczenie pracy nauczycielskiej w tradycyjnej szkole muzycznej. Od kilku lat naucza wyłącznie wg założeń teorii uczenia się E.E. Gordona i wciąż szuka nowych, alternatywnych rozwiązań na kształcenie i rozwój muzyczny dzieci.

Kiedy?

29-30 listopada

  • piątek 16:30 – 20:30
  • sobota 9:00 – 14:00

Ile to kosztuje?

Cena: 240 zł

  • udział w 6h pracy merytorycznej
  • przerwy kawowe
  • zaświadczenie udziału w warsztatach

Gdzie?

Muzaza
ul. Kolejowa 8, Świdnica


Zapisz się już dziś! Dostępnych 10 miejsc! Zgłoszenia przyjmowane są do wtorku (26.11.2019).

Jak się zapisać?

Wyślij wiadomość z wypełnionym formularzem na adres kontakt@muzaza.pl. W odpowiedzi zwrotnej dostaniesz dane do przelewu. Tylko potwierdzenie wpłaty gwarantuje rezerwację miejsca na warsztatach.

kontakt@muzaza.pl
tel.+48 733 505 746