Kochani rodzice!

Jak wiecie nie mamy możliwości prowadzenia naszych zajęć w dotychczasowej formie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przerwa od zajęć będzie dłuższa niż to jest w tej chwili zapowiadane. Być może będzie to miesiąc, a może nawet dwa – tego na razie nie wiemy. To trudny czas dla nas i zapewne wielu z Was. Mimo to próbujemy znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli dalej uczyć i umożliwić Wam branie udziału w specjalnej ofercie MUZAZA on-line. Tego jeszcze u nas nie było 🙂
To dla nas również zupełnie nowe doświadczenie!

Poniżej znajdą Państwo opis i ankietę – niezbędną do wystartowania z zajęciami w formie on-line oraz do ustalenia grafiku zajęć. Osoby, które nie zdecydują się na zajęcia w nowej formule oczywiście mogą odrobić zajęcia normalnym trybem odrabiania, jak tylko wrócimy do standardowego naszego funkcjonowania na Kolejowej.

Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że trudno zrekompensować zajęcia prowadzone na żywo, dlatego staraliśmy się przygotować dla Państwa ofertę atrakcyjniejszą niż jedne maluszkowe zajęcia w tygodniu. Prosimy o zapoznanie się z naszą propozycją dla każdej naszej grupy wiekowej i deklarację kto z Państwa chciałby wziąć udział w takiej formie zajęć. Gdyby nie zdecydowali się Państwo na tę formę zajęć – również prosimy o przesłanie nam takiej informacji.

ZAJĘCIA MALUSZKOWE

grupa: 0-3 lata oraz 2-4 lata

W naszej ofercie mamy dla Was dostęp do serii trzech 20 minutowych zajęć w tygodniu w postaci filmów na zamkniętej grupie na FB. Filmy pojawiać się będą w określonych dniach – można skorzystać z nich w dowolnym czasie. Czas filmów jest skrócony do dwudziestu – dwudziestukilku minut z uwagi na to by maluszki zbyt długo czasu nie musiały spędzać przed ekranem komputera lub przed tabletem. Oczywiście filmy można po prostu odsłuchiwać bez oglądania bawiąc się z dzieckiem na dywanie w domu. Dodatkowo każdy z filmów będzie opisany merytorycznie – jakie zostały użyte tonalności w poszczególnych śpiewankach oraz jakie metrum w rytmiczankach. Chcemy Wam drodzy Rodzice pokazać i wytłumaczyć kiedy śpiewa się które motywy do dzieci oraz jakie są poszczególne etapy rozwoju muzycznego maluszków. Zajęcia on-line są do tego świetnym materiałem. Będzie to dla Was dodatkowa okazja do zaznajomienia się teorią gordonowską i wytłumaczeniem co tak naprawdę dzieje się na zajęciach. Na to przy naszym normalnym funkcjonowaniu brakuje nam zazwyczaj czasu.

Kolejnym bonusem do zajęć maluszkowych jest krótki film pani Kasi zamieszczony po każdych trzech zajęciach na grupie FB, który będzie omówieniem tego w jaki sposób uczymy się muzyki, w jaki sposób uczą się dzieci i jak wspomagać ich w rozwoju muzycznych zdolności w domu.

To wszystko w ramach realizowania normalnym trybem jednych zajęć maluszkowych w tygodniu! Trzy filmy w tygodniu nagrywane przez panią Martę i panią Kasię, opis merytoryczny każdego z nich, oraz dodatkowy film edukacyjny dla Was drodzy Rodzice.

MUZAZOWE PRZEDSZKOLAKI

grupa: 4-5 lat

Dla naszych Muzazowych Przedszkolaków proponujemy zamkniętą grupę na FB, na której pojawią się dwa 25 minutowe zajęcia dwa razy w tygodniu. Jedno z nich będzie spotkaniem interaktywnym – poprzez platformę https://zoom.us/download. Te interaktywne zajęcia będą nagrywane i zamieszczane na grupie – gdyby ktoś nie mógł wziąć interaktywnego udziału w zajęciach o wyznaczonej porze – ma możliwość odtworzyć zajęcia w dowolnym czasie. Może też do nich wrócić i odtworzyć je ponownie. Dodatkowo na grupie pojawiać się będą jeszcze pojedyncze rytmiczanki i piosenki, tak żeby dzieci nie musiały odtwarzać całych zajęć, ale również wybrane ulubione melodie i rytmiczanki.

Zupełnie dodatkowym materiałem do zajęć przedszkolaków będzie krótki film pani Kasi skierowany tym razem do rodziców po każdych dwóch zajęciach, który będzie omówieniem tego w jaki sposób uczymy się muzyki, w jaki sposób uczą się dzieci i jak wspomagać je w rozwoju muzycznych zdolności w domu.

ZERÓWKA MUZYCZNA

Dla naszych zerówkowiczów proponujemy zamkniętą grupę na FB na której pojawiać się będzie kilka piosenek i rytmiczanek do oglądania w dowolnym czasie w tygodniu. A także oczywiście 40 minutowe zajęcia on-line z panią Kasią na platformie https://zoom.us/download, (darmowa aplikacja do pobrania i ściągnięcia na komputer/tablet), w której to interaktywnie może wziąć udział cała grupa, dzieci mogą także widzieć się nawzajem! Jeśli 40 min okazałoby się za długie – jest możliwość podzielenia ich na interaktywne dwudziestominutowe zajęcia dwa razy w tygodniu (do ustalenia z grupą). Zajęcia również będą nagrywane i zamieszczanie na grupie – gdyby ktoś nie mógł wziąć interaktywnego udziału w zajęciach o wyznaczonej porze – ma możliwość odtworzyć zajęcia w dowolnym czasie.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE Z INSTURMENTU

Te zajęcia będą odbywały się odbywały on-line dzięki platformie Zoom.
Program ZOOM można pobrać tu: https://zoom.us/download albo korzystać poprzez przeglądarkę bez instalowania, chociaż zalecamy zainstalowanie aplikacji. Daje to więcej możliwości. Wszystkie potrzebne nuty i materiały będą wysyłane mailowo do rodziców. Część materiałów będzie wyświetlana w trakcie lekcji, a lekcje będą nagrywane z możliwością ponownego odtworzenia. Pomiędzy lekcjami przesyłane będą do uczniów filmy (na uzgodnionym źródle – FB, strona internetowa, WhatsApp) z dodatkowymi ćwiczeniami i z możliwością wielokrotnego odtworzenia.

ANKIETA

Prosimy o jak najszybsze wypełnienie ankiety. Gdyby nie byli Państwo zainteresowani tą formą zajęć – ta informacja jest dla nas również bardzo istotna.

https://forms.gle/EcuF22BGUv7K6f4J9

O ostatecznym harmonogramie i kształcie zajęć, a także terminie rozpoczęcia poinformujemy w osobnej wiadomości. Informujemy również, że jeżeli nie będzie wystarczającej liczby chętnych na zajęcia internetowe zrezygnujemy z pomysłu zajeć on-line. Jeśli FB nie jest preferowanym środkiem przekazu – nic się nie martwcie! Dajcie nam znać w ankiecie – na pewno coś wymyślimy.

Tylko osoby które wypełnią ankiety będą miały możliwości wzięcia udziału w zajęciach on-line.
Z góry bardzo dziękujemy za wypełnienie ankiety 🙂