ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE

Muzazowe Rozwijanki

grupa młodsza: od 1,5 roku do 3 lat
grupa starsza: od 3 do 6 lat

Muzazowe Rozwijanki to zajęcia stworzone głównie z myślą o dzieciach przebywających w domu z rodzicami lub opiekunami, a chcącymi spędzić kreatywnie swój czas. Pełnią dla maluszków znakomitą funkcję adaptacyjną przed rozpoczęciem przez nich swojej przygody w żłobku lub przedszkolu. 
Zajęcia ogólnorozwojowe z definicji stawiają nacisk na wszystkie sfery rozwoju dziecka, naturalnym uczeniu dzieci tego, co jest dla nich rozwojowo interesujące i jak najbardziej przyswajalne. Rodzice otrzymują wskazówki jak bawić się w domu, by osiągnąć pewną zdolność rozwojową.

Co dzieje się podczas zajęć? Wspólnie uczymy świadomości ciała i przestrzeni, zmian pór roku, pojęć przeciwstawnych, cech przedmiotów, przyporządkowywania do kategorii, rozpoznawania dźwięków, naśladowania, inscenizowania słowa ruchem, wskazywania obiektów na obrazkach, koordynacji wzrokowo-ruchowej i wiele innych. 

Stałym elementem zajęć są też ćwiczenia grafomotoryczne i multisensoryczne, które działają na wszystkie zmysły dziecka. Ćwiczą rękę, ale też umysł dzieci. Warto dodać, że sprawność grafomotoryczna zapewnia dziecku prawidłowy rozwój nie tylko w przypadku nauki pisania.

A to wszystko w formie znakomitej zabawy. Wiemy, że właśnie wtedy kiedy dzieci się bawią – uczą się najwięcej.